Emlakçı Olmadan  Satın Aldığınız  Evlerde Kazanılan Zararlar 

Emlakçı Olmadan  Satın Aldığınız  Evlerde Kazanılan Zararlar 

Her satıcı kendisini över, Ancak bunun doğruluğunu size kimse söylemez. Akrabalarınızın ve tanıdıklarınızın güzellik algısının sizin algınız ile doğru orantılı olmayacağını unutmayın. 

Satıcının fazla övdüğü, tavsiyeler üzerine ‘’güzel bir ev aldım’’ algınız daha güzelini görünce söner. 

Genel çoğunluk evleri manzarası var ve manzarası yok olarak ayırken biz size çatıda kullanılan malzemenin bile size ne fayda sağlayacağından bahsederiz. 

Ev alma heyecanı, yorgunluğu ile unutulan her şeyi size hatırlatacak kimse yoksa ev satın aldıktan sonra duyduklanız ve yaşadıklarınız sizi üzebilir. 

Siz yılda bir veya birkaç tane ev satın alırken ; Emlakçı en az her ay bu süreci defalarca yaşar. 

Ev almaya karar verdiğiniz ve evi aldığınız bu kısa zaman diliminde tek başınıza doğru piyasa analizi yaptığınızı düşünebilirsiniz. Ancak, piyasa analizinde tek unsur FİYAT değildir. Bu nedenle biz size sadece hizmet değil, bilgide sunarız. 

Satıcı evini satarken kazanç sağlamak, iyi bir fiyat ile evini uğurlamak ister. Ancak, alıcı güzel bir evi uygun fiyata almak ister. Farklı çıkarlar güden iki taraf için ortak noktada buluşmak stres unsuru olabilir. Sizi ortak noktada buluşturacak olan emlakçıdır. 

Müteahhit düşük fiyat teklifinizden dolayı sizi kaybetmeyi göze alabilir, yeni müşterilere yelken açabilir. Ancak müteahhit, emlakçıyı kaybetmek istemez.Emlakçı altın yumurtlayan tavuk gibidir.Projeye Müşteri sirkülasyonu sağlar. Pazarlıkta kozunuz emlakçıdır. 

Evi beğenmek yetmez, satıcının doğru bir kişi olması çok önemlidir. 

Ev aldığınızda ve evle ilgili sorun yaşamaya başladığınızda kendi bulduğunuz satıcı bunun arkasında durmayabilir. Ancak profesyonel bir emlakçı zaten bu satıcıyı en başta eler ve sizi muhatap bile etmez. 

Satın alım sözleşmelerinde ileri dönük problemlere karşı sizi koruyacak maddeleri emlakçınız sizin adınıza düşünür ve uygulamaya koyar. 

Adil bir sözleşme sağlar. Ev alma sürecini hukukende yönetir.

Dip not: 

Tüm bu koşulları her emlakçı karşılayamayabilir.
Seçiminizi yaparken doğru yapmaya özen gösterin. 

Villa TV Modern Ada Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı (Kuşadası)

Uyarı : Bu metin kopyalanamaz. Kopyalanması halinde hukuki süreç başlatılacaktır. 

Add a Comment

Your email address will not be published.

Call Now Button